Minął już rok od ukazania się mojego artykułu „Wybierajcie więc życie, abyście żyli” w czerwcowym wydaniu Gorczycy 2015, w którym zachęcałam Was do wzięcia w obronę wszystkich nienarodzonych dzieci poprzez zbiórkę podpisów pod projektem ustawy zapewniającej prawo do życia dla każdego dziecka. Teraz już wiemy, że wówczas udało się zebrać około 400 000 podpisów. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w tym roku również zorganizował zbiórkę podpisów, która będzie trwać do końca czerwca. Komitet współtworzą m.in. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Fundacja Pro – prawo do życia, Instytut Ks. Piotra Skargi.

Z końcem kwietnia wraz z mężem rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod projektem. Nasz zapał niestety szybko został przytłumiony poprzez informacje medialne, że biskupi nie popierają tego projektu. Zaczęliśmy szukać. Chodziło o komunikat Episkopatu Polski: oświadczają, że „nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji. Te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania”.

W międzyczasie w Radiu Maryja usłyszeliśmy fragment Dzienniczka s. Faustyny: Byłem tutaj podczas tej rozmowy z przełożoną i wiem wszystko, nie żądam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługę. I decyzja – chcemy być posłuszni Kościołowi, zatem przerywamy zbieranie podpisów. Wysłałam też maila do fundacji, w którym przedstawiłam nasze wątpliwości. W ciągu kilku dni przyszła radosna odpowiedź, że trwają spotkania i rozmowy z biskupami, że zostali oni wprowadzeni w błąd i że obecnie większość z nich wydała pozwolenie na zbiórkę podpisów w swoich diecezjach. To wszystko dojrzewało w nas przez kilka następnych dni; w końcu podjęliśmy decyzję, że wracamy do zbierania podpisów. I Ciebie również do tego zachęcam, abyśmy wspólnie dali świadectwo, że każde życie poczęte jest dla nas bezcenne. Środowiska lewicowe również rozpoczęły w maju zbiórkę podpisów, ale pod projektem swojej ustawy, dopuszczającej aborcję na żądanie do 12 tygodnia ciąży! Projekt ten przewiduje również zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do wiedzy o seksualności człowieka oraz do nowoczesnych metod i środków zapobiegania ciąży, które dla najbiedniejszych mają być bezpłatne. Oby ich determinacja w zbieraniu podpisów nie była większa od naszej. Kartę do zbierania podpisów znajdziesz na http://www.stopaborcji.pl/.

Już niedługo, bo 19 czerwca 2016 o godz. 14.30, na Placu Solidarności pod Trzema Krzyżami rozpocznie się VII Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku. To kolejna okazja do dania naszego świadectwa na chwałę Bogu.

PS. Więcej na gosc.pl