Zapraszamy do zawierzenia siebie i naszych miejscowości Maryi w modlitwie różańcowej.

W 1917 roku Maryja w Fatimie wypowiedziała swoje życzenie: „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali różaniec”. A wcześniej w naszym polskim Gietrzwałdzie (1877), kiedy dziewczynki, którym Maryja się objawiała, zapytały Ją, czego pragnie, usłyszały: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiały różaniec”.
To życzenie Maryja nieustannie kieruje również do każdego z nas – zatem zapraszamy Cię do codziennej modlitwy DZIESIĄTKĄ RÓŻAŃCA ŚW.

Rozpoczynamy 7 października 2020, w święto Matki Bożej Różańcowej.

Do dziesiątki różańca dołącz krótką modlitwę:

Do Ciebie, nasz dobry, kochany Ojcze,

razem z Maryją zanosimy modlitwy za naszą miejscowość,

za miejsce, w którym żyjemy i wzrastamy.

To jest miejsce, które Ty nam dałeś.

Spraw, by było pełne miłości, pokoju i przebaczenia.

Amen.

Zakończymy 8 grudnia 2020 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Poprzez różaniec będziemy zawierzać Maryi nasze miasta i wsie i prosić, aby to Ona, wstawiając się u Boga, wypraszała błogosławieństwo dla naszych miejscowości. Wierzymy, że poprzez modlitwę różańcową Bóg udzieli nam wielu łask.

A może będzie to początek Twojej przygody z cudowną modlitwą, w której pozwolisz Maryi prowadzić się za rękę w codziennym rozważaniu historii zbawienia w tajemnicach różańca świętego?

Zapraszamy Cię na uroczyste zakończenie Morza Modlitwy: 8 grudnia 2020 o godz. 18.00 Eucharystia z uwielbieniem w intencji samorządowców i mieszkańców naszej archidiecezji.