Szczęść Boże wszystkim! Pewnie jeszcze nie zdążyliśmy zgrać i przejrzeć zdjęć z wakacji. Nie ochłonęliśmy dobrze po przeżytych wyjazdach, urlopach i rekolekcjach, a już zaczęła się gonitwa: szkoła, praca, nowy rok formacyjny! Ale to dobrze – ruch to przecież zdrowie. A co może być lepszego dla duszy i ciała niż Ruch Światło-Życie? 😊

Będąc w tym roku na rekolekcjach ORII w Wadowicach, odwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. To oczywiście punkt obowiązkowy w tym mieście, który serdecznie polecam, bo samo muzeum jest po prostu kapitalne. Wśród wielu pamiątek i wspomnień po Ojcu Świętym bardzo duże wrażenie zrobił na mnie pokoik, w którym mieszkał JPII. W rogu był klęcznik i okno skierowane na bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, na której widnieje znany wszystkim napis: „Czas ucieka wieczność czeka”. Zestawiłem sobie ten napis z zegarem z apartamentów papieskich zatrzymanym w godzinę śmierci papieża, który również znajduje się w muzeum. Dla JPII czas tutaj, na ziemi, przestał płynąć w chwili jego śmierci w 2005 roku, zaczęła się natomiast wieczność, czyli to, do czego my jeszcze cały czas zmierzamy. Niech te słowa o wieczności, do których wracał chętnie nasz wielki święty, będą dla nas źródłem zachęty i siły na początku roku formacyjnego. Niech dodadzą nam zapału do walki o prawdziwie chrześcijańskie wartości każdego dnia. Bądź w Ruchu całym sobą!

W tym numerze naszego biuletynu poświęcamy sporo miejsca informacjom o palącym temacie związanym z seksedukacją w gdańskich szkołach. Szkodliwa polityka Gdańska powinna być przez nas – jako odpowiedzialnych rodziców – napiętnowana. Członkowie Diakonii Społecznej (i nie tylko) nie odpoczywali nawet w wakacje. Nasze wspólne pisma, protesty, ulotki, spotkania nie pozostały bez echa. Zadziało się dużo dobrego. Zostaliśmy zaproszeni do TV Trwam na program o tym, co się dzieje w naszym mieście. Dotarliśmy również do różnych mediów lokalnych. Napisaliśmy list oraz byliśmy z wizytą u wojewody pomorskiego. Odwiedziliśmy po raz kolejny naszego biskupa, tym razem Wiesława Szlachetkę. Zaczęliśmy organizować spotkania informacyjne dla rodziców odnośnie do szkodliwości ideologii gender i seksualizacji dzieci i młodzieży. Założyliśy Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk, które ma stać się narzędziem poszerzającym nasze pole działania. A to dopiero początek!

Życzę miłej lektury.