W dalekiej Wielkiej Brytanii jedno z małżeństwo z Domowego Kościoła zostało praktycznie wykluczone z procesu adopcyjnego za stwierdzenie, że dla dzieci lepiej jest, gdy mają matkę i ojca, a nie dwóch ojców. Dwoje dzieci, którymi opiekują się od roku jako rodzina zastępcza, może trafić do pary homoseksualistów. Nawet w brytyjskiej prasie pojawiają się wątpliwości i refleksja: jeżeli za takie stanowisko odbierają dzieci rodzinom zastępczym, to kiedy przyjedzie czas, gdy będą zabierane z rodzin naturalnych?
W dalekiej Francji Rada Stanu, najwyższy organ sądownictwa administracyjnego, potwierdziła, że reklama z uśmiechniętymi dziećmi z zespołem Downa nie leży w interesie publicznym, bo narusza sumienia kobiet, które zabiły własne dzieci podczas aborcji. Rząd, w osobie minister Praw Kobiet, zapowiedział delegalizację portali internetowych informujących o skutkach zabijania nienarodzonych. Reklama aborcji pozostaje legalna.
W dalekiej Norwegii parze zabrano dzieci (bliźnięta) zaraz po urodzeniu. Matka dzieci kilkanaście lat wcześniej została zdiagnozowana jako upośledzona psychiatrycznie, ale aktualne testy psychologiczne niczego takiego nie potwierdziły. Rodzicom obiecano, że po treningu w specjalnym ośrodku odzyskają dzieci pozostające w rodzinie zastępczej. Nie ryzykowali: po otrzymaniu sygnałów, że mogą ich nie odzyskać, uciekli do Polski. Norweska policja wysłała za nimi list gończy.
W dalekich Niemczech z odbierania dzieci rodzicom uczyniono dochodowe przedsięwzięcie. Urząd, z historią sięgającą Trzeciej Rzeszy, zarabia krocie na każdym dziecku. Czternastoletnia Aisha po pobycie w jednym z owianych złą sławą ośrodków opiekuńczych uciekła z rodzicami do Polski. Została jednak odnaleziona przez niemieckich urzędników i zabrana w nieznane miejsce.
W dalekiej Polsce dwie kobiety, które zawarły związek małżeński w Szkocji, chciały zostać rodziną zastępczą i zgłosiły się na badania kwalifikacyjne. Lekarka, która miała wydać zaświadczenie o stanie zdrowia, zażądała rozmowy z psychologiem. Nazwała je „wariatkami”. Stanowisko rzecznika praw pacjenta: Nie budzi wątpliwości, że lekarz przez swoje osobiste komentarze kierowane pod adresem pani S.K., ocenianie jej wyborów życiowych i przedstawianie swojego poglądu dotyczącego adopcji dzieci przez pary homoseksualne naruszył jej prawo do godności i intymności. Lekarz nie ma prawa oceniać pacjenta, jego przekonań, sposobu życia czy orientacji seksualnej.
W dalekiej Palestynie narodził się Zbawiciel. Okoliczna ludność dobrze go przejęła i złożyła dary, podobnie jak specjalnie przybyli w tym celu wędrowcy. Lokalny władca, ze strachu przez potencjalnym uzurpatorem, zaczął w całej okolicy mordować małe dzieci. Mały Jezus z rodzicami musiał uciekać do Egiptu.
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…
Źródła:
WIELKA BRYTANIA – linki do artykułów w języku angielskim pod petycją CitizenGO
FRANCJA – internetowe wydanie Gościa Niedzielnego
NORWEGIA – niezalezna.pl
POLSKA – rynekzdrowia.pl
NIEMCY – wspólny artykuł o Norwegach i Niemcach na wp.pl
PALESTYNA – źródło jest tylko jedno
Najnowsze komentarze