Jest majowy wtorek, godz. 18.00. Od piętnastu minut jak przez kilka ostatnich wtorków w sali gdańskiej Jasieńskiej Kawki ekipa Alpha przygotowuje się na przyjęcie gości. Jedni ustawiają stoły i krzesła, inni ścielą obrusy,rozkładajątalerze i sztućce. Ktoś rozstawia nagłośnienie i stroi gitarę. Inny przygotowujeekran i rzutnik i próbuje wyświetlić film. Jeszcze inni w kąciku księgarskim szykująksiążki, na zapleczu kuchennym kroją ciasta, dzielą na mniejsze miseczki sałatki, wędliny, owoce. Ponad trzydzieściosóbsprawnie pracuje. Trzeba się śpieszyć, za pół godziny modlitwa ekipy, a za około czterdzieści pięćminut pojawią się pierwsi goście. Niby mają być o 19.00, ale przychodzą wcześniej. Był już weekend Alpha. Wspólne msze święte, uwielbienia, rozmowy zbliżyły nas do siebie, nawiązały się nowe relacje – więc wolne pół godziny przy kolacji (o 19.30 jest film) to za mało, aby pogadać o życiu. Już z daleka machają rękami i uśmiechają się. Podchodzą do „swoich” stolików i z każdym serdecznie się witają. Rozmowy trwają przy kolacji. Film gasi gwar. Tytuł dzisiejszego odcinka:„Jak przeciwstawiać się złu”.

Po 20.00 spotkania w grupkach. Jedni mówią, inni słuchają. Czas szybko leci i o 21.15 koniec spotkania. Pożegnanie nie jest proste, przeciąga się. Uczestnicy żałują, że to już koniec, zagadują, na osobności dopytują się o coś jeszcze. Później sprzątanie sali, podsumowujące spotkanie ekipy, błogosławieństwo księdza i przed 22.30 jedziemy do domów.

Minął kolejny dzień Alpha i już… czekamy na następny. Lubimy gości, już na pierwszym spotkaniu w naszej trzynastoosobowej grupce dwie osoby na pytanie, dlaczego przyszły na Alpha, powiedziały, że znają osoby, które były na tym kursie, i chciałyby, aby w nich dokonała się taka sama przemiana. W trakcie spotkań i na weekendzie poznaliśmy niesamowite ludzkie historie, przegadaliśmy wiele godzin, zdarzał się wspólny płacz, ale była także kupa śmiechu. Podczas modlitw wstawienniczych i uwielbienia były proroctwa i uzdrowienia. To wszystko zbliża. Jesteśmy zbudowani postawą, modlitwą uczestników. To już nie te same osoby, które na pierwszych spotkaniach mówiły, że wierzą w reinkarnację czy nie widząproblemu w odbiciu męża innej. Teraz… Jak On to robi? Przecież my na spotkaniach praktycznie się nie odzywamy, jesteśmy tylko kelnerami, sprzątaczami, parkingowymi, muzykami… Chwała Tobie, Panie!

Alpha Jasień wiosna 2019 w liczbach:

53 gości, 31 członków ekipy, 2 księży, czas trwania od 19 marca do 4 czerwca.

Po zakończeniu 5 małżeństw zgłosiło chęć wstąpienia do DK, a 10 osób do wspólnoty Szkoła Maryi.